Architecton

Victor Kossakovsky
Thu 1 May 2025 13:30 - Fri 2 May 2025 13:30
cinema zaal 1
expected
Thu 1 May 2025
-
Fri 2 May 2025
From 13:30
expected

Victor Kossakovsky's Architecton is een indrukwekkend visueel onderzoek naar de relatie tussen architectuur, natuur en beschaving, waarbij beton centraal staat als symbool van zowel creatie als vernietiging. 

Bekroond documentaire regisseur Victor Kossakovsky stelt urgente vragen over hoe we bouwen en roept op tot een bewuste, duurzame benadering voordat het te laat is. In hypnotiserende beelden, begeleid door de betoverende soundtrack van Evgueni Galperine, verbindt hij historische locaties zoals de oude ruïnes van Baalbek, door aardbevingen verwoeste Turkse steden en gebombardeerde Oekraïense gebouwen. Centraal staat een landschapsproject van architect Michele De Lucchi, die met zijn 'magische cirkel', een plek waar mensen niet welkom zijn, pleit voor bescheidenheid tegenover de natuur.

Na zijn succesvolle documentaires Aquarela (2018) en Gunda (2020) duikt Kossakovsky met Architecton in de wereld van architectuur. Met observerende blik bevraagt Kossakovsky hoe onze manier van bouwen invloed heeft op onze beschaving. Architecton ging vorig jaar in première op het filmfestival van Berlijn en was te zien op IDFA.

Architecton
Direction
Victor Kossakovsky
Duration
98 min
coming soon
Thu 1 May 2025
Language
Italiaans, Engels
Subtitles
Nederlands