Rahi Rezvani

The Edge of Things

NDT 2
di 7 okt 2025 - 20:00
grote zaal
di 7 okt 2025
20:00
bestellen

In The Edge of Things staat de volgende generatie danskunstenaars volledig in de schijnwerpers. Ethan Colangelo creëert voor het eerst een wereldpremière voor NDT 2. De nieuwe associate choreograaf Jermaine Spivey verlegt in zijn nieuwe creatie de grenzen van dansers en publiek met zijn talent voor improvisatie, spontaniteit en structuur. Ook wordt het geliefde, humoristische en absurdistische FIT (2018) van Alexander Ekman terug naar het theater gebracht.

Ethan Colangelo - wereldpremière
Deze choreograaf is een nieuwe, spannende stem voor NDT. In zijn werk is Colangelo gefascineerd door contrasten in ons zijn: hoe we ons rusteloos maar zielsgelukkig kunnen voelen of hoe innerlijke verstilling botst met chaos. Zo creëert hij werken die zowel ongepolijst als verfijnd zijn. Hoewel Colangelo’s artistieke taal sterk verbonden is met hedendaagse dans, zie je dat hij geïnspireerd is door urban dansstijlen en deze slim met elkaar verweeft.

Jermaine Spivey - wereldpremière
Het eerste werk dat associate choreograaf Jermaine Spivey voor NDT 2 maakte was in 2022 bij Up & Coming Choreographers; het platform voor opkomende makers in samenwerking met Korzo. Spivey staat bekend om zijn grensverleggende werkwijze, waarbij hij zowel dansers als publiek uitdaagt om dans op een andere manier te bekijken. In zijn creatieproces combineert hij structuur met spontaniteit en gebruikt hij veel improvisatie om tot vrije, vernieuwende ideeën te komen. Dit nieuwe werk belooft een verrassende kant van de NDT 2-dansers te onthullen en houdt je ongetwijfeld tot de laatste seconde in zijn greep.

 Alexander Ekman - FIT
“Voor mij is een 'fit' een vorm van harmonie… een gevoel van rust dat alles klopt.” – Alexander Ekman. Ekmans FIT (2018) is een speelse en energieke verkenning van wat het betekent als iets ‘past’: wat gebeurt er als alles in ons leven op zijn plek valt en wat als dit juist niet zo is? Op de swingende klanken van The Dave Brubeck Quartets Take Five komt deze bruisende choreografie tot leven met opvallende kostuums en Ekmans kenmerkende humor, intelligentie en absurditeit. FIT is een feest voor de zintuigen en we verheugen ons erop om het werk weer te dansen.