Bugonia | Chassé Cinema Breda
Focus Features LLC

Bugonia + inleiding (Film & Filosofie)

Yorgos Lanthimos
di 4 nov 2025 - 19.00 - 21.30
cinema zaal 3
di 4 nov 2025
19.00 - 21.30
bestellen

Bugonia is de nieuwe film van Yorgos Lanthimos (Poor Things, Kinds of Kindness), bekend om zijn surrealistische films en absurde scenario's. Voor deze vertoning nodigen we filosofe Anne-Mathije Bogerd uit die de film zal inleiden waarin zij dieper ingaat op de filosofie achter de films van Lanthimos.

Geobsedeerd door complottheorieën ontvoeren twee jonge mannen de invloedrijke CEO van een groot bedrijf. Ze zijn ervan overtuigd dat ze een alien is die van plan is de aarde te vernietigen.

Met rollen voor o.a. Jesse Plemons, Emma Stone en Alicia Silverstone.

over Anne-Mathije Bogerd
Anne-Mathije is filosoof en probeert filosofie zo toegankelijk mogelijk te maken voor een breed publiek, met haar eigen onderneming Filosoof Anne-Mathije. Ze is geïnteresseerd in de relatie tussen film, filosofie en ethiek en is afgestudeerd op dat onderwerp. Onlangs is haar eerste essaybundel verschenen, Denken in het donker met Yorgos Lanthimos, waarin zij en haar mede-auteurs vier films van Lanthimos filosofisch interpreteren.

Anne-Mathije verzorgt een korte inleiding op Bugonia, waarin zij de films van Lanthimos in een filosofisch licht plaatst en je uitnodigt om anders te kijken, en misschien ook wel anders te denken. Net als hij rekt Anne-Mathije, samen met het publiek het gewone uit tot het absurde, of misschien wel het absurde tot het gewone.

Bugonia | Chassé Cinema Breda
regie
Yorgos Lanthimos
cast
Emma Stone, Jesse Plemons, Alicia Silverstone
speelduur
119 min
taal
Engels
ondertiteling
Nederlands

uitverkocht - wachtlijst

wensenlijstje

Toegevoegd:

Bekijk wensenlijstje